נעילת דלת יציאה לגג

התקנות אומרות שדלת המתוקנת בדרך מוצא כגון גג, תהיה ניתנת לפתיחה מכיוון המילוט ואם הותקן מנעול, יהיה ניתן לפתוח את הדלת מכיוון המילוט .

 

במקרה דנן, כשמדובר בביצוע עבודה כלשהי על גג הבניין כמו למשל איטום גגות – מבחינת בטיחות היציאה לגג צריכה להיות פתוחה, עם זאת, במידה ונועלים, יש לדאוג לשים מפתח במקום שהדיירים יוכלו להשתמש בו בכל עת אז האם נכון לתת לכל הדיירים מפתחות?

ככלל, מי שאמור להתקין מנעול לדלת יציאה לגג הוא ועד הבית ומאחר ומדובר בבטיחות, המפתחות למנעול צריכות להיות זמינות באופן שניתן יהיה לפתוח את המנעול במקרה חירום.

מניעת חדירת גנבים לבית דרך הגג

ומה עם ההיבט של מניעת חדירה של גנבים דרך הגג הפתוח? חשוב מאד לעשות הכל כדי למנוע חדירת גנבים לקומות העליונות דרך הגג ולכן נדרשת נעילת הגג באופן שיבטיח זאת.

אז אם הכניסה לגג מתאפשרת לצורך ביצוע עבודות איטום השונות מומלץ שהאיטום יבוצע על ידי גורם מקצועי ומוסמך שמבין בדיוק את החשיבות של עבודה מסוג זה ויודע מה קורה כאשר מתבצע איטום לקוי.
רבים סבורים שעבודת איטום תעלה להם לא מעט כסף וברוב המקרים אכן מדובר בשירות שאינו זול.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שיש פערי מחירים גדולים למדי בין קבלני איטום גגות ולעיתים ניתן למצוא על אותה עבודת איטום בהבדלים של כמה מאות שקלים.

כנציג ועד חדש בבניין משותף נותן את הדוגמה הבאה:

לפני מספר שנים בוצע טיפול – איטום לגג הבניין בעזרת חברה שעוסקת בנושא איטום גגות ..

דייר פרץ את מנעול דלת הגג ועלה לגג ללא אישור וועד הבית וביצע נזק וחבלה ביריעות האיטום בגג המשותף.
הדייר משך קרע ושלף בכוח רצועות וחתיכות מחומר יריעות האיטום בכמה וכמה מוקדים בשטח הגג וזאת בשל רצונו לביצוע איטום חדש בשל גילוי פתאומי של רטיבות בכמה נקודות בביתו.

ההשחתה שהדייר עשה ליריעות גרמה לביטול ההסכם ועצירת תוקף האחריות עם קבלן האיטום

נשאלת השאלה האם הדבקה או הלחמה ביריעות וכיסוי נקודתי סביב מוקדי הנזק החסרים יעילים כפי שהיה האיטום טרם גרימת הנזק ליריעות.
האם בנוסף יש להטיל אחריות על הדייר לטווח ארוך במידה ולטיפול המקומי במוקדי הנזק שגרם יהיה תופעת לוואי שלא יוכיח עצמו גם כלפי שאר דייר קומת הגג.

איטום מקצועי של גג

זה לא חשוב באיזה שיטת איטום בחרתם, אם זה יריעות ביטומניות או זיפות – ההכנה של הגג היא החלק החשוב ביותר באיטום.
הכנה לאיטום כוללת ניקיון יסודי של הגג ושאריות האיטום הישן, והרמה של כל דודי השמש, טיפול במרזבים והסרת או הזזת מנועי מזגנים מהגג. שלב זה חשוב ואין לזלזל בו אחרת נוצרים בחומר האיטום חורים, בועות אוויר, רווחים וגורמים אחרים שפוגעים בטיב העבודה.

לאיטום הגג על ידי חברה מקצועית אמינה פנו אל – https://itum-abait.co.il/