החלפת מנעול לדלת

יש מספר מקרים בהם על מנת שנחוש בטיחות בבית, אנו חייבים לבצע החלפת מנעול לדלת כך שברשותנו יהיה מנגנון נעילה איכותי שמספק הגנה מספקת.

חלק נוסף שאחראי על כל מערכת הפיחה והסגירה של הדלת הוא המנגנון. החלפת מנגנון לדלת נעשית כשהמנגנון יוצא מכלל פעולה.

חלק עיקרי במערכת נעילה הוא המנעול שמבטיח שמירה והגנה לאורך שנים רבות מתקין מנעולים לדלתות במקצועיות ובאחריות באופן שיקנה ביטחון לשנים רבות.

מנעולים הם החלק החשוב במיגון הבית ולכן האיכות קובעת את רמת המיגון – החלפת מנעולים בדלתות כי החלפת מנעולים לדלת היא מעשה חכם. מנעולן ממליץ לא לחסוך בביצוע חלפת מנעול בדלתות השקיעו משאבים ואל תחסכו באמצעות קניית מנעול לא  יעיל שתצטערו עליו בבוא היום.

למה מבצעים החלפת מנעול לדלת ?

החלפת מנעול לדלת הוא שלב בו אנו מיעלים את מנגנון הנעילה של הדלת אליו אנו מכניסים מפתח ושולטים באופן אישי על פתיחת הנעילה או ביצוע הנעילה.
קיימים מנעולים פשוטים וזולים אך יש גם מנעולים חכמים שמבוססים על מנעול צילינדר משוכלל.
בתוך הצילינדר נמצאים פינים על קפיצים שזזים רק כשהמפתח המתאים מוכנס ומאפשרים את סיבוב לשונית הנעילה.

מנעול הצילינדר הוא אחד מסוגי המנעולים הנפוצים בעולם, מנעול איכותי ואמין ביותר.
יש מספר מקרים בהם נדרשת החלפת צילינדר בדלת.
החלפת צילינדר צריך להיעשות על ידי מנעולן מוסמך בלבד.
עלות החלפת צילינדר – המחירים תלויים בסוג הצילינדר.
יש סוגי צילינדרים שונים וכאשר נרצה לבצע החלפת צילינדר ניקח בחשבון ונחליט איזה נרכוש.

החלפת מנגנון לדלת

יש הבדל בין החלפת מנגנון בדלת פנימית להחלפת מנגנון בדלת פלדה חיצונית.

החלפת מנגנון בדלת חיצונית

אם קורה לכם שאתם מנסים לפתוח דלת פלדלת וקיים קושי מסוים או שהוא קיים כשמנסים לנעול את הדלת, אז מתגלה שיש צורך להחליף את מנגנון הנעילה של הדלת, כלומר את המנעול אשר נמצא בתוך הדלת ואליו מחוברים הבריחים השונים של הדלת, והם אחראים על תנועות הדלת, ונעילתה. כשאגיע למקום אבצע אבחון של הבעיה ואבדוק את סוג המנגנון . החלפת מנגנון בדלת פלדה, לא דורשת החלפה של כל הדלת וגם לא הוצאתה מהמקום. ניתן לבצע את ההחלפה כשהדלת נמצאת במקומה, ללא שום בעיה.

החלפת מנגנון בדלת פנימית

כאשר נוצר קלקול או תקלה בתפקוד המנגנון של הדלת הפנימית בבית יש צורך לבצע החלפה של מנגנון הדלת.אגיע לבדוק את הבעיה ואם המנגנון הקיים שבק חיים אחליף אותו במנגנון חדש.

מתי מבצעים החלפת מנעול לדלת ?

החלפת מנעול לדלת מבצעים במקרה של אבדן של מפתח.
במקרה של מעבר דירה .
במקרה שפרצו לנו לדירה
במקרה של תקלה בצילינדר.

החלפת מנעולים בדלת

החלפת מנעולים לדלת באופן עצמאי ולא מקצועי עלולה לגרום לנזק גדול לדלת, דלת הפלדה מכילה מנעול צילינדר חכם, חסום מפני קדיחה והכולל מספר בריחים החודרים למשקוף בעת נעילה.

בזמן ביצוע החלפת מנעולים בדלת פלדה , חשוב לוודא בראייה שהמנעולן אכן הוציא את המנעול מאריזה מקורית ואינו משתמש במנעול משומש או יד שנייה כי הרי אנו משלמים ממיטב כספינו.

בסיום העבודה של החלפת מנעולים לדלתות , הכניסו את המפתח אל חור המנעול וודאו כי הוא נכנס בקלות ומסתובב בקלות, סגרו את הדלת ונעלו אותה ובדקו כי הדלת ננעלת ואין המפתח מסתובב לחינם, עוד שימו לב כי ידית הדלת עולה ויורדת ללא חריקות ותהנו מעבודה טובה של החלפת מנעולים בדלתות פלדה.

בחירת מנעול לבית

כדי שפעולת החלפת מנעול לדלת תהיה איכותית ויעילה, מומלץ לבחור מנעול לדלת בעל רמת מיגון גבוהה במיוחד מחברה ידועה ומוכרת בתחום המיגון בעל פין נגד קידוח.
מומלץ לבחור מנעול המגיע עם כרטיס בקרת שיכפול שמונע שיכפול של מפתח ללא הכרטיס עצמו כך שלא ניתן לשכפל עבורו בחשאיות עותק מפתח נוסף.
חשוב לוודא שהצילינדר מגיע סגור

היכן אנו מבצעים הליך של החלפת מנעול לדלת?

הליך של החלפת מנעול לדלת אנו מבצעים בכל אזור השפלה ומקומות הבאים:

החלפת מנעול לדלת בגדרה

החלפת מנעול לדלת ביבנה

החלפת מנעול לדלת במזכרת בתיה

החלפת מנעול לדלת ברחובות

החלפת מנעול לדלת בנס ציונה

החלפת מנעול לדלת בקרית עקרון

החלפת מנעול לדלת ברחובות

החלפת מנעול לדלת באשדוד

החלפת מנעול לדלת ברמלה/

החלפת מנעול לדלת נדרשת במצבים שונים, וזהו אחד השירותים העיקריים שמציעים מנעולנים ברחבי הארץ. במהלך שירות זה מגיע המנעולן לביתכם או למשרד, מבצע פירוק של המנגנון הישן שכבר קיים ושאותו רוצים להחליף, ולאחר מכן מתקין את הצילינדר ואת המנעול עצמו. יש לציין כי בשוק קיימים סוגים רבים של מנעולים המקנים רמות גבוהות יותר או פחות של בטיחות מפני פריצות, וכדאי להשקיע קצת יותר בשביל ליהנות מביטחון ושקט נפשי כנגד פריצות. כמו כן, בשוק פועלים לא מעט מנעולנים, ומאחר שאתם מפקידים את היקר לכם בידי אדם שאינכם מכירים חשוב לבצע מולו מספר בירורים מקדימים.

באילו מקרים צריך להחליף מנעול

כאמור, החלפת מנעולים עשויה להידרש בקשת רחבה של נסיבות. ראשית, היא נדרשת כאשר איבדנו את המפתח לדלת הבית. במקרה זה, ייתכן שאבד המפתח היחיד שהיה ברשותכם, כך שיהיה צורך גם לפרוץ את הדלת וגם להרכיב מנעול חדש ולקבל לידיכם את המפתח המתאים מהמנעולן. מאידך, ייתכן שעוד נשאר בידיכם אחד המפתחות, אבל מישהו מהעובדים במשרד או מבני הבית איבד את המפתח שלו, ויש חשש כי הוא יתגלגל לידיים עברייניות. לכן, אין ברירה אלא להחליף מנעול ולהישאר על הצד הבטוח.

החלפת מנעול נדרשת גם במקרים של תקלות שונות. לדוגמא, אין זה נדיר שמפתחות נשברים בתוך המנעול ואין אפשרות להוציאם. כמו כן, עם הזמן הרבה אנשים שמים לב שהמפתח אינו מסתובב בצורה חלקה בתוך הצילינדר, שמסיבות שונות הולך ומתקלקל. במקרה זה, לפני שמגיעים למצב של היתקעות מוחלטת של הצילינדר בדלת שנותרה נעולה או פתוחה, כדאי להזמין החלפת מנעולים ולהקדים תרופה למכה.

מעבר לכך, החלפת מנעולים נדרשת כמובן לאחר שבוצעה פריצה לדירה. ייתכן שבפריצה הזו נהרס המנעול הישן שהיה לכם, אבל גם אם לא – עדיין חשוב להחליף את המנעול שהוכח כבלתי יעיל. ההחלפה גם נדרשת כאשר עוברים לבית או לדירה חדשה, ומעבר לכך – אנשים רבים מעוניינים להחליף מנעול על מנת לשדרג את האבטחה של הבית או המשרד. כלומר, למרות שאין בעיה מיוחדת עם המנגנון הישן, הם מבינים שהתקנת מנעול חדש, חזק ובטיחותי יותר היא צעד חכם.

מה חשוב לדעת לפני שמחליפים מנעול בדלת רב בריח

כאמור לעיל, ישנם סוגים רבים של מנעולים ודלתות, ואחד הידועים שבהם הוא מנעול רב בריח של המותג הישראלי. חשוב לדעת כי מנעולי רב בריח נחשבים לאמינים, חזקים ומתקדמים עם זרועות רבות, והם מותקנים בתוך דלתות פלדה ממוגנות היטב מפני פריצות. במנעול זה, סיבוב המפתח מזיז ביחד כמה בריחים, אחד מהם מעוגן אל הרצפה והשאר מצויים ליד המשקוף. מכיוון שמדובר במנעולים יחסית מתקדמים חשוב מאוד שלא לנסות להחליפם באופן עצמאי אלא להזמין בעל מקצוע רציני ומיומן. דברים אלו נכונים גם לגבי דלתות פלדלת, שהינן מאסיביות ובעלות מנגנוני נעילה משוכללים.

איך מחליפים מנעול בדלת

החלפת מנעול משתנה בהתאם לסוג המנעול וסוג הדלת שיש ברשותכם. יחד עם זאת, התהליך הכללי מתחיל בפירוק של המנגנון הישן, כאשר המנעולן יפתח ויוציא את הברגים שנמצאים בדפנות הדלת הפנימיות, אשר תופסים את הצילינדר הישן. לאחר פירוק הברגים המנעולן יוציא את הצילינדר על ידי סיבוב המפתח למצב נעילת לשונית, ולעיתים הוא ייעזר לשם כך גם בפטיש ומברג. 

כעת, לאחר שמקום ההתקנה נוקה מכל לכלוך יחדיר המנעולן את הצילידר החדש. בשלב זה, עליכם לוודא כי הצילינדר החדש יוצא מאריזה סגורה ומקורית, שלא יתקינו לכם חלילה צילינדר משומש או מאיכות ירודה. המנעולן ירכיב את הלשונית בכיוון של החריץ של המנעול במשקוף, ויחדיר את צילינדר בדיוק למיקום הנכון כך שאינו בולט החוצה. בתוך כך תבוצע בדיקה של כניסה קלה של המנעול אל צילינדר עד הגעה לצד השני של הדלת, וכעת יחוזקו הברגים לדלת. 

אחרי שהצילינדר הורכב המנעולן יכניס את המפתח למנעול ויסובב אותו עד ליישור הלשונית מול המנעול. כעת יוכנס המנעול לצילינדר והוא יוברג אל הצילינדר, לרוב בברגי פיליפס. לבסוף, כל שנותר הוא ליישם ספרי ייעודי המשמן את המרכיבים, ובמידת הצורך ממשיכים להחלפה של ידיות לדלת.

כיצד תדעו שבחרתם בבעל מקצוע אמין להחלפת המנעול

כאשר אתם מזמינים החלפת מנעול אינכם יודעים כמעט שום דבר על בעל המקצוע, שיהיה חשוף אל קו ההגנה על הבית או המשרד שלכם. לכן, יש להקפיד ולוודא כי ברשותו מצויה תעודת מנעולן מוסמך. מדובר ברישיון עבודה המגיע ממשטרת ישראל ומעוד גופים, וזאת לאור עמידה בקריטריונים כמו סיום הכשרה הולמת והיעדר עבר פלילי. יש לציין כי בחברות מנעולנות מסוימות מעסיקים עובדי משנה, לרוב אנשים צעירים, שמשתמשים ברישיון של בעל העסק אך בעצמם אינם נושאים בתעודה הולמת.

מלבד התעודה, יש כמה דברים שכדאי לבדוק. ראשית, בדקו כמה שנים עובד המנעולן במקצועו שכן ככל שהוא עובד יותר זמן כך סביר להניח שמדובר באדם אמין ורציני שסיפק שירותי לשביעות הרצון של הלקוחות. בנוסף, לא יזיק להקליד את שמו של המנעולן באינטרנט ולראות מה יוצא – האם המלצות, ביקורות או אולי אפילו תביעה המתנהלת כנגדו. מעבר לכך, אל תתביישו ובקשו מהמנעולן לראות המלצות של לקוחות אמיתיים.

כמה עולה החלפת מנעולים

אין מחירון אחיד ומחייב עבור החלפת מנעול, אך יש טווחי מחירים מקובלים שכדאי לבדוק אותם ולוודא שלא מנפחים לכם את המחיר. בנוסף, העלויות משתנות בהתאם לעבודה הנדרשת, החל משימון בלבד הפותר את הבעיה של צילינדר תקוע, ועד להחלפה של המנעול בכללותו. וכאמור, העלות תלויה רבות בסוג המנעול שתחליטו להתקין, כאשר ההמלצה היא להשקיע יותר במנעול שיצדיק את עצמו לאורך זמן וישמור עליכם מוגנים.